Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 7
Hücre Biyolojisi Eğitimi
Hücre Biyolojisi Eğitimi

İTÜ-MOBGAM Hücre Biyolojisi Teknikleri Uygulamalı Eğitimi

EĞİTMENLER:

Prof. Dr. Arzu Karabay Korkmaz, Doç. Dr. Gizem Dinler Doğanay, Doç. Dr. Ayça Sayı Yazgan, Doç. Dr. Eda Tahir Turanlı, Yrd. Doç. Dr. Aslı Kumbasar

Koray Kırımtay, Ece Selçuk-Şahin, Benan Temizci, Ilgın Işıltan, Tuba Barut, Rana Fuçucuoğlu, Aslı Korkmaz, Elif Everest, Sinem Sarıtaş

EĞİTİM TARİHİ: 21-23 Ocak 2015

SON BAŞVURU TARİHİ: 15 Ocak 2015

AMAÇ

Moleküler biyoloji teknikleri uygulama eğitimleri ile amaçlanan, bu alanda çalışacak araştırmacılara temel moleküler biyoloji tekniklerinin teorik ve pratik kısımlarını kapsayacak bilgilendirici eğitim verilmesidir. İTÜ-MOBGAM dahilinde eğitim kapsamında öğretilecek teknikler rutin olarak uygulanmaktadır. Eğitim süresince gerçekleştirilecek çalışmalar; ökaryotik hücre transfeksiyonu, protein tayini, floresan mikroskopu ve flow sitometri ile gen ekspresyon analizi bölümlerini içermektedir. Eğitim programının pratik kısmı, uzmanların gözetiminde katılımcılar tarafından deneylerin bizzat kendilerince yapılması şeklinde planlanmıştır. Teorik kısmı ise uygulamalı çalışmaları destekler şekilde gerçekleştirilecektir.

İÇERİK 

3 iş günlük eğitim sürecinde, her gün 2 saat eğitimi verilecek konular hakkında teorik bilgiyi içerecek olup aynı zamanda bu bilgilerin ışığında 4-6 saatlik (deneylerin zamanına bağlı olarak) pratik eğitimi kapsamaktadır.

Genel hatlarıyla kurs amaçları doğrultusunda aşağıda belirtilen konuların uygulamalarıyla katılımcılara sunulması hedeflenmiştir:

Ökaryotik hücrelere gen transfeksiyonu yapılarak bu hücrelerde bu genin ürünü olan proteinin immün blotlama, floresan mikroskopisi ve flow sitometri ile varlığının doğrulanması sağlanacaktır. Bu doğrultuda yapılacak deneylerin kapsamı aşağıda kısaca listelenmiştir.

  • Ökaryotik hücre transfeksiyonu
  • Floresan mikroskopu ile gen ekspresyon analizi

  • Hücrelerden total protein eldesi

  • SDS-PAGE ve immün blotlama analizi

  • Flow sitometri

MAKSİMUM KATILIMCI SAYISI: 20

EĞİTİM ÜCRETİ

Katılımcı Türü

Eğitim  Ücreti  TL (%18 KDV dahil)

Öğrenci ve Araştırma Görevlileri

750

Öğretim Üyesi/Diğer Kamu Çalışanları

1000

Özel Sektör Çalışanları

1250

Eğitim ücretlerinin yatırılması hakkında detaylı bilgi, eğitime kabul edilen katılımcılara iletilecektir. 

Öğle yemeği ve aralarda çay-kahve ikramı organizasyon tarafından karşılanacaktır. 

Eğitim dili Türkçedir.  Eğitim programını tamamlayan katılımcılara "Katılım Sertifikası" verilecektir. Eğitime katılmak isteyen adayların son başvuru tarihinden önce ekteki başvuru belgesini doldurarak mobgam@itu.edu.tr adresine iletmeleri ve eğitim ücretlerini aşağıda belirtilen hesap numarasına ödemeleri gerekmektedir.

Eğitim ücretleri

T.Vakıflar Bankası T.A.O. Maslak Şubesi

(Şube Kodu 401)

Hesap Adı : İ.T.Ü.Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü

Hesap No : 00158007295668824

Iban No: TR 04 000 1 500158007295668824

Swit No:TVBATR2A

Ödeme açıklamasına: MOBGAM Hücre Biyolojisi Teknikleri Uygulamalı Eğitim ücreti yazılmalıdır.

Başvuru

Uzm. Tıbbi Bio Seçil Can Yılmaz

Tel: 0 212 2857256

E-mail:mobgam@itu.edu.tr